Lesní pedagogika
logo nazvem
поздравления с новорожденным

Lesní pedagogika

Na základě své Zřizovací listiny provádí ÚHÚL  osvětovou činnost. Jedním z nástrojů osvětové činnosti v lesnictví je i lesní pedagogika. ÚHÚL dále zajišťuje koordinaci pracovní skupiny zabývající se lesní pedagogikou v ČR, kterou v roce 2007 ustavilo Ministerstvo zemědělství.
 
Lesní pedagogika - akce v lese, s lesníkem, o lese. Vzdělávání pro udržitelný rozvoj - o lese, vztazích a procesech, které v něm probíhají, hospodaření v lesích a užitcích, které les člověku přináší.
 
Lesní pedagogiku provádí lesní pedagogové (speciálně proškolení lesníci), kteří představují veřejnosti, dětem i dospělým, les – své pracoviště, a svou práci.
 
Lesní pedagogika je určena pro školní kolektivy od mateřských po střední školy, rodičům s dětmi, dospělým, seniorům i skupinách se specifickými vzdělávacími potřebami.
Více informací o lesní pedagogice včetně kontaktů na lesní pedagogy najdete na www.lesnipedagogika.cz  nebo na Facebooku na www.facebook.com/lesnipedagogika.
 
V rámci osvětové činnosti ÚHÚL vytvořil i on-line hry s lesnickou tématikou - Lesníkův učeň, Lesnický semafor aneb Komu dáš v lese červenou a Doktor lesa. Hrát můžete zde.